FAIRAIR

V roku 2019 sme sa stali obchodným zastúpením spoločnosti FAIRTECO HOLDING SE, ktorá sa špecializuje na systémové riešenia veľkoobjemovej nízkonákladovej a  prirodzenej výmeny vzduchu, ochlazovania a úpravy kvality vzduchu. Systém Fairair má veľmi široké použitie, je určený pre priemyselné a výrobné haly, najmä pre prevádzky a výroby s vyššími teplotami a potrebou čistenia a odvetrávania vzduchu v dôsledku výrobného procesu (výroba plastov a gumy, zvárenie, kovospracujúci, elektrotechnický a potravinársky priemysel a podobne), logistické centrá, hangáre, dieľne, poľnohospodárske a skladovaice haly a mnohé ďalšie.

FÉROVÝ VZDUCH

Fairair dokáže:
  • Minimalizovať počet odstávok technologie kvôli teplotnému diskomfortu
  • Zlepšiť pracovné prostredie pre zamestnancov
  • Znížiť mzdové kompenzačné náklady
  • Spôsobuje minimálne zásahy do prevádzky firmy
Merateľné ciele:
  • Zníženie teploty v hale o až 7°C
  • Zachovanie vlhkosti do 60%

FAIRAIR RIEŠENIE

EFEKTÍVNE

Najefektívnejšie riešenie z pohľadu výkonu

Technológia FAIRAIR je schopná za 24 hod vymeniť objem vzduchu o veľkosti 8. teplovzdušných balónov.

ÚSPORNÉ

Najúspornejšie riešenie z hľadiska nákladov

Najvýhodnejšia cena. Úspora až 90% bežných prevádzkových nakladov a inštalácia bez obmedzenia chodu výroby.

ŠETRNÉ

Šetrné riešenie k životnému prostrediu

Unikátna technológia,
ktorá využíva prírodné zdroje
na zníženie spotreby energie.

POSTUP REALIZÁCIE

Extraktory
tepla

Strešné ventilačné jednotky na odvod odsávaného vzduchu a veľkoobjemovú výmenu vzduchu. Regulovateľné ventilátory pracujú buď s vysoko účinným EC pohonom a zaručujú tak mimoriadne energeticky úspornú prevádzku alebo na bázi obnoviteľných zdrojov energie kompletne zadarmo!

HVLS
destratifikátory

Jednotky sú určené na re-/cirkuláciu až 550.000 m3/hod. čerstvého alebo zmiešaného vzduchu. Regulovateľné ventilátory s vysoko účinným bezkomutátorovým motorom s permanentným magnetom a frekvenčným meničom extrémne šetrí náklady na energie. Jednotky novej generácie vyhovujú smernici (ErP) ECODesign.

Adiabatické
evaporizéry

Ide se o jednotky na prívod a úpravu čerstvého vzduchu a chladenie veľkých objektov. Chladia prostrednictvom adiabatického odparovania vody a nespoliehajú sa na ekologicky škodlivé chladivá. Adiabatické chladenie je pri nižších investičných nákladoch až 7x účinnejšie než klimatizácia!

Adiabatické
evaporizéry

Vzduchové bariéry typu FAIRAIR vytvárajú účinnú oddeľovaciu zónu pri dverných priechodoch opakovanou cirkuláciou vzduchu v danom priestore formou laminárneho (plynulého) prúdenia cez otvorené dvere. Kinetická energia pohybujúceho sa vzduchu vytvára určitú bariéru podobajúcu sa vodopádu, ktorá zabraňuje úniku vzduchu medzi dvoma oblastami s rôznym tlakom a klimou.

AKO FUNGUJE FAIRAIR

informácie o systéme FAIRAIR

Slovenská republika
(+421) 0917 335 153

Kontaktný formulár FAIRAIR

Prosím kontaktujte ma, chcem sa bezplatne poradiť o úspornom ventilačnom systéme FAIRAIR: *

text správy:

Súhlasím so spracúvaním osobných údajov. * (Súhlas dotknutej osoby so spracovaním osobných údajov - vo formáte PDF, 93,6 kB)

* polia označené hviezdičkou je pre splnenie Vašej požiadavky nevyhnutné vyplniť

 

Ukážka technológií Fairair v praxi

Systém FAIRAIR stavia na ekologických technologiách, ktoré spĺňajú nároky na extrémne dlhú životnosť, takmer nulovú údržbu a mimoriadny pomer ceny a výkonu. Ide o priemyslové ventilačné turbíny, veľkoobjemové nízkorýchlostné destratifikátory a evaporizéry s vodným výparníkom.

FAIRAIR systems vytvoril nový segment klimatizovania veľkých stavebných objektov, ktoré majú väčšie požiadavky na chladiacu než na topnou energii. Inovatívny systém ekologickej ventilácie prirodzeným vzduchom FAIRAIR je právne chránený užitkovým vzorom (c) 2018-349.